Geleceği Kodlar!

Ekibimiz

Arzu Güneysu
Bilgisayar Mühendisi
Boğaziçi Üniversitesi
Beyin Makina Arayüzleri
İnsan Robot Etkileşimi
Robot Çocuk Etkileşimi
Sevil Yılmaz
Tıp Doktoru
Düzce Üniversitesi
Aile Hekimi
Yoğun Bakım Ünitesi Deneyimi
Başak Helvacı
Fen ve Teknoloji Eğitimi
Boğaziçi Üniversitesi
Teknolojinin Eğitime Entegrasyonu
Sadece konsantre ol ve düşünceyle kontrolü deneyimle!

Hizmetlerimiz

Robotik Programlama Eğitimi

Kognitron ekibi olarak çocuklar için robotik programlama atölyeleri, kampları ve eğitimleri veriyoruz. Akıllı Eğitim Robotu Thymio ile yaptığımız bu eğitimlerde çocuklar eğlenceli ve kolay bir şekilde programlama öğrenip analitik düşünme becerisi kazanırken deney yapma, teknoloji, takım çalışması ve tasarım konularında da kendilerini geliştirebiliyorlar. Görsel programlama arayüzü ile öğrenilen konseptler kolay bir şekilde metin bazlı programlamaya geçiş yaptırırken aşamalı bir öğrenme sağlayabiliyor.

Beyin Sinyalleri ile İletişim Çözümleri

Kognitron Tübitak 1512 Girişimcilik Desteği kapsamında desteklenen NeuroFix projesi kapsamında yürüyemeyen, ellerini kullanamayan ve konuşamayan hastalara yönelik düşünce ile yönetilebilen iletişim arayüzleri tasarlamak amacıyla araştırma geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Buradaki amacımız ALS hastasları gibi iletişim problemi yaşayan kişilerin acil ihtiyaçlarını belirtebilecekleri sağ ve sol düşünceyi baz alarak çalışan bir beyin makina arayüzü tasarlamak. Uzun vadedeki hedefimiz ise kişinin düşünce bazlı bir sistem ile protez elini veya kullanmak istediği çeşitli cihazları yönetebilmesi.

Organizasyonlar İçin Beyin Sinyalleri ile Kontrol Edilebilen Platformlar

Kognitron beyin sinyallerini anlamlandırarak çeşitli oyuncakları ve robotları kontrol edebilen sistemler geliştirmektedir. Bu sistemler kişiye düşünce gücü ile bir objeyi kontrol etme deneyimini yaşatırken oyun oynamayı da farklı bir deneyime çevirmektedir. Konsantrasyon ile robot yürütme, araba yarışı oynama ve led yakma gibi platformlarımız etkinikler için ilgi çekici platformlar olduğu gibi hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından eğlenceli bulunan platformlardır.

Çalışmalar
Thymio II bir çok sensörden ve aktüatörden oluşan kolay ve eğlenceli bir şekilde programlanabilen bir robottur. 

  • Dokunmatik, renkli ve interaktif olan akıllı eğitim robotu ile aşamalı bir öğrenme sağlanabilir.
  • Programlama öğrenme aşamasında yazılan kodların bire bir gerçeklenmesiyle somut öğrenme sağlar.
  • Eğitimde süreklilik prensibi ile başlangıç, orta ve ileri seviye programlama aşamalarıyla öğrencilere kod okuryazarlığı kazandırır.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Thymio Tanıtımları

Sadece Konsantrasyon ve Meditasyon ile Kontrol

İletişim

Bize Ulaşın

  • Pol Center
    Büyükdere Cad. Ecza Sok. Polcenter No:4 D:1, Nart by eOfis Levent/Istanbul
  • (534) 405 - 8505
  • kognitron.tech@gmail.com